درباره مطب 118

 

مطب 118 چیست؟

در دنیای امروزی، گسترش روزافزون فناوری اطلاعات و ارتباطات و نفوذ چشمگیر اینترنت در جوامع بر هیچکس پوشیده نیست. افزایش سطح دسترسی به اطلاعات و تسهیل بسیاری از امور به همراه کاهش هزینه‌ها از طریق این جهان بدون مرز باعث شده است که در سراسر دنیا وبسایت‌ها و برنامه‌های کاربردی متنوعی در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه سلامت فعالیت خود را آغاز نمایند. با این وجود، در کشور ما نحوه ارائه، شناخت و استفاده از خدمات این بخش همچنان تا حد زیادی به صورت سنتی باقی مانده است. در این راستا مطب 118، سعی بر آن دارد با استفاده از بستر فناوری اطلاعات و ارتباطات فضایی مناسب به منظور تسهیل دسترسی افراد جامعه به اطلاعات موردنیاز خود پیرامون فعالین مختلف حوزه سلامت را فراهم آورد.

 

اهداف

هدف مطب 118 آن است که با معرفی گسترده فعالین بخش سلامت و ارائه خدماتی کاربردی، گامی اثرگذار در جهت تسهیل دسترسی به اطلاعات و خدمات و ارتقای سطح آگاهی جامعه در این حوزه مهم بردارد.

 

چشم‌انداز

چشم انداز مطب 118 آن است که بتواند با افزایش سطح دسترسی به اطلاعات شفاف و تسهیل بسیاری از امور به همراه کاهش هزینه‌ها از طریق دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات و بستر اینترنت و جا انداختن در میان آحاد افراد جامعه، در تغییر فرآیند استفاده از خدمات حوزه سلامت از حالت سنتی به هوشمند نقش‌‏آفرین باشد و بخش مهمی از سردرگمی‌‏ها در دستیابی به اطلاعات موردنیاز و نیز مراجعات و رفت‏‌وآمدهای غیرضروری را کاهش دهد.